| mrvalyarmy a întrebat:

Pot descarca jocuri pe calculator(temple run,pou,subway surfer,candy crush,etc)si sa le pot baga pe telefon? adica din calculator in telefon prin cablul de date, sa nu consum MB degeaba. Daca pot va rog spuneti-mi si cum fac?

Răspuns Câştigător
| DiannaaMiha a răspuns:

Pai daca ai stick iei cardul si il bagi in stick si dupa iei ce joc vrei si bagi sticku in telefon si gata.

Daca ai Samsung descarci Samsung kies pe laptop, dai la conectivitate pe mobil, alegi Samsung kies, bagi usb-ul si gata... daca nu ai Samsung pur si simplu cu cablul...cauta la conectivitate pe telefon, de cele mai multe ori dau instructiuni clare daca iti trebuie un program anume.

Sau daca nu iti e prea lene big grin du-te prin mall-uri, pe langa cei de la Orange, Vodafone, Cosmote... in locurile astea este wi-fi necodat...

Sper ca te-am putut ajuta... big grin

| DiannaaMiha a răspuns (pentru DiannaaMiha):

Inca un sfat: citeste cartea telefonului, scrie sigur si acolo... ☺

5 răspunsuri:
| AvM94 a răspuns:

Http://android.mob.org/ alegi modelul telefonului si descarci. Si cum a zis si blureshadow trebuie sa intri in setari

| Websters a răspuns:

Depinde de telefon, ce telefon ai?

| BlureShadow a răspuns:

Daca ai Android cauti pe internet numele jocului urmat de "apk" (pentru a descarca fisierul de instalare).
il trimiti in telefon prin cablul de date, iar pe telefon sa intri la Setari>Aplicatii>Surse nesigure, si bifeaza daca nu e bifat. acum deschide fisierul.apk pe telefon si instaleaza jocul.

| mrvalyarmy explică:

Nivo Black