| SkyWaves a întrebat:

Pot sa fac un robot sa vorbeasca si sa asculte folosind placa arduino, un voice recognizer cu microfon si un speaker? Normal ca sa si il programez

3 răspunsuri:
| nicu991 a răspuns:

Poti lua asa ceva https://www.emag.ro/......DP1WK1BBM/
De la care sa pornesti in lumea roboticii adaugandu-i functii noi.

Stiam un robotel interactiv pe amazon dar nu mai exista la vanzare denumit Vector, echipat cu Alexa care preia comenzi vocale. Exista si altii identici insa fara Alexa, totusi scumpi.

| SkyWaves explică (pentru nicu991):

Cred ca ma intelegi gresit. Eu vreau sa fac un robot nu sa cumpar unul

| nicu991 a răspuns (pentru SkyWaves):

Daca nu vrei asa, atunci uita-te pe ardushop.ro, gasesti acolo de la fire, senzori, placi de dezvoltare, motorase, relee si tot ce ai nevoie.