| CarlosBogdan17 a întrebat:

Pot sa rulez toate jocurile aparute pana la momentul de fata la detalii low/medium cu acest system?

Placa video MSI Twinfroze GTX560ti, 1GB, DDR5, 256bit
Intel Core 2 Duo E8400, 3GHz

Memorie ram 4GB/DDR3,

Sursa 750w
Vreau sa rulez Battlefield 4, gta V ( cand apare) gta 4 call of duty ultimele versiuni.

Pretul e de 1050 de lei, de la o firma de calculatoare garantie 6 luni se merita? Nu vreau performante foarte mari in gaming si cred ca ar fi de ajuns acest sistem, dar vreau si alte pareri.

Răspuns Câştigător
| Alexiuc a răspuns:

Placa video e buna chiar si pe 512 merge jocurile din ziua de azi nu au preferinte da pentru o calitate mare in joc ai nevoie de mai mult de 4 gb de rami daca vrei sa joci cu grafica la maxim. placa e super buna parerea meawinking

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Cam scump. Daca era 700 lei era ok. Nu vrei performante mari... ok, oricum, nu o sa fie nici cel mai slab sistem, dar o sa fie departe de unul bun.
Sistemul ala e destul de batan, cu procesor din 2008 iti dai seama ca nu o sa mai fie capabil de multe, dar sa zicem...

| CarlosBogdan17 explică (pentru sltlp):

Desteptule systemu asta facut dintr`un magazin duce la 1600 de lei si 850 de lei e numai placa video, poate nu ai auzit de twinforz II. Si oricum procesoru imi duce orice joc pe low asa ca...

| sltlp a răspuns (pentru CarlosBogdan17):

Hai pa. Placa aia a fost la vremea ei 800 lei. Acuma nu face nici 350 lei.
next: esti prost si inganfat. se scrie twin frozr. Ai aia e doar o amarata de racire, atata tot. Si cu si fara, placa tot atat de performanta e.

| FatUglyVirgin a răspuns:

Pe low/medium da, dar pe o rezolutie mica fiindca placa are 512 memorie

| CarlosBogdan17 explică (pentru FatUglyVirgin):

Placa video are 1 gb memorie.

| Alexiuc a răspuns:

Low/ medium poti rula linistit.