| 999calin a întrebat:

Poti vorbi cu cineva pe skype de pe o tableta/un telefon in timp ce folosesti un alt program/aplicatie, adica sa lasi programul skype suspendat ca pe PC?

Răspuns Câştigător
| horansgang a răspuns:

Da, dar daca iesi de pe skype si de exemplu vorbesti cu video, si te duci pe Facebook, aceea persoana nu ii apare negru si nu te mai vede pe video si nici tu pe ea, trebuie sa stai constant pe skype daca vorbesti cu video sa va vedeti, dar daca doar vorbiti audio, e ok, poti sa intri si pe alte aplicatii fara nicio problema ca nu se intrerupe legatura audio.

Sper ca te-am ajutat.

| Damonana a răspuns (pentru horansgang):

Nu e adevarat, daca esti pe video ti se minimalizeaza o fereastra in coltul telefonului/tabletei. Si o poti muta daca vrei. Doar daca folosesti camera iti apare negru. Dar convorbirea audio nu e afectata in nici un fel

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, dar cu conditia ca celalalte aplicatii sa nu foloseasca acelasi dispozitive cu Skype (video, audio).
De exemplu, poti sa te uiti in browser la pagii simple, sa-ti citesti mail-urile, sa te uiti la calendar sau notitele tale etc.
Nu poti folosi insa Skype-ul impreuna cu Youtube, Whatsapp, Messenger etc, adica cu aplicatii care au nevoie de camera si de sunet. De asemenea, nici alte aplicatii nu se pot folosi impreuna daca folosesc dispozitive principale comune.

| Crisstinayy12 a răspuns:

Da poți dacă ieși. Tot ramai pe skype doar că skype nu se vede. Exemplu, pe tableta mea noua exista opțiunea pop-ing și pot vorbi cu cineva in timp ce ascult muzica pe YouTube, e că o fereastra mica deschisa ca pe laptop. Bine. Tableta asta e scumpă și nu e din Romania