| κλάους a întrebat:

Preferati Windows sau Linux? (Vreau pareri de la cei care au testat/folosit windows sau linux)

9 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Ar fi interesant de stiut cati dintre cei care proclama sus si tare suprematia windows au folosit in mod real Linux, adica nu doar sa-l vada cum arata, ci sa-l utilizeze efectiv macar vreo 2-3 saptamani. Si mai interesant de stiut ar fi cati dintre acestia au windows CU LICENTA! (Linux e open-source, deci nu costa bani) sau macar stiu cat costa o licenta... Mai mentionez si aspectul virusilor, al reinstalarilor frecvente, al posibilitatii de a rula cam orice aplicatie windows pe Linux (se poate!) si ma opresc aici, desi mai sunt multe de zis. Fiecare utilizeaza ce-i place, ca sa-l citez pe Linux996.

Apache
| Apache a răspuns:

Windowsul este mai bun ...nu trebuie alte explicatii!

| Ovidiu a răspuns:

Pentru noi, utilizatorii de rand, ar fi mai bine sa folosim Windows pentru ca ajoritatea softurilor, jocurilor ruleaza pe Windows, in cat Linux este folosit de programatori pentru configurare servere,...

| Wehrmacht a răspuns:

Apache conteaza si pentru ce folosesti linux-ul, nu este facut ca sa stai sa te joci sau alte chesti similare.''Curiosu'' ai dreptate abia gasesti joc pentru linux pentru ca nu a fost facut sa stai sa te joci pe el.E facut pentru programare sau editare.Nu poti lua virusi pe linux.

| linux996 a răspuns:

Apache Windows nu este mai bun decit Linux si nici invers fiecare foloseste ce doreste si ce-i place.

| xt9000 a răspuns:

Eu am windows de cand ma stiu si toate cunostintele mele folosesc windows deci e clar mai bun

| Curiosu a răspuns:

Windows e compatibil cu 99% din programele exitenete pe piata. Pe Linux abia gasesti un program sau joc. In plus Linux nu prea e folosit si daca ai vreo problema cu el sau vrei sa vizionezi un film o sa ai mari probleme in unele cazuri...

| DoRaTo96 a răspuns:

Daca esti "gamer" iti sugerez windows, am testat linux p laptopul varului meu si nu este mare "tam-tam"

| Phenom07 a răspuns:

Ar merita sa incerci Linux. Partea proasta e ca ia ceva timp pana te obisnuiesti cu el, e diferit de Windows, iar partea buna e ca nu iti intra virusi pe el happy