| IgorNebunul a întrebat:

Linux, MacOS sau Windows? Ce preferați?

Răspuns Câştigător
| Cσcσ a răspuns:

Eu am Linux de cateva luni si deja m-am obisnuit cu el. Mi se pare mai usor de folosit decat Windows.
Fratele meu are MacOS, dar eu nu ma prea pricep, adica imi este greu sa umblu pe el. Daca as petrece mai mult timp pe PC-ul lui poate m-as obisnui si cu el, dar deocamdata raman la Linux.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Windows 10

| mariusrobert114 a răspuns (pentru RAY):

Eu recomand windows 11 e ultimul sistem de operare al celor dela Microsoft

| RAY a răspuns (pentru mariusrobert114):

Eu am raspuns ca technician it, windows 10 e pentru laptop 2015 -2022, windows 11 -2022-2024

| T0T a răspuns:

Windows, poate și pentru că m-am obișnuit cu el dar cu siguranță și pentru că sunt mai multe programe concepute pentru Windows.

| RainmakerX a răspuns:

Hey! Eu unul prefer Windows 7, nu 8, 7... cu el m-am obisnuit si imi place.

Linux mi se pare meh, nu am ceva cu el dar na...nu e genul meu iar mac-ul mi se pare un pic complicat.
Raman la Windows 7 Ultimate. Sunt foarte multumit de el. *Si obisnuit pe deasupra*

| syd a răspuns:

Windows pe Main PC, dar as prefera si un Linux PC pe post de server sau backup.

| Al3xbC a răspuns:

Windows,nu nu pentru ca ar fi mare branza dar sunt multe chestii care nu merg pe linux.Linux ar fi mult mai popular daca ar suporta tot ce suporta windows