| MaNDwN a întrebat:

Prietena mea are ochelari de vedere pt miopie. As vrea sa o scot la hobbit 3d, nu stiti, in primul rand va putea vedea 3d? In al doilea rand, cum se procedeaza, sunt ceva ochelari speciali sau si pune peste ai ei? Ps: a spus ca a mai fost obdata la 3d doar ca a avut lentile de contact.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ochelarii 3d se pun peste ochelari normali ca sunt destul de mari

| RandomQuestionsAndAnswers a răspuns:

Pai ar putea sa isi puna ochelarii 3d pese ochelarii ei sau doar ochelarii 3d SAU lentilele si ochelarii 3d.

| ArthurKn a răspuns:

Pui ochelarii 3d peste cei de vedere si v-a vedea 3d normal.
Asa am facut si eu aseara tot la The Hobbit. Have Fun! big grin

| MaNDwN explică:

Si cum, stau agatati de ochelari normali? laughing

| Emilyca38 a răspuns:

Pai eu port ochelari de vedere pentru miopie. Depinde ce dioptrie are. Daca are o dioptrie mica, atunci va putea vedea fara probleme doar cu ochelarii 3d. In schimb, daca dioptria este mare poate sa isi puna ochelarii 3d peste cei de vedere.

O viata frumoasa sa ai.

Pa! Pa!