| vladutz1995 a întrebat:

Prietenul meu are un laptop toshipa si are un "eco utility" program, sau ceva de genul, care ii afiseaza cati watts consuma laptopul etc. Exista un program "utility" pentru HP sau ceva de genul sa imi afiseze si mie consumul de curent? sau chestii faide de la HP. am HP support assistant. altceva nu este? multumesc

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da click pe bateria de langa ceas si cred ca vei avea si tu cum sa setezi, echilibrat sau eco. Dar daca setezi pe eco, se mai inchide din luminozitate, intelegi de ce.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si sa stii ca setand pe eco, se reduce din performanta laptopului.Chiar acum am setat eco pe laptopulmeu Toshiba si am primit mesaj cum ca se reduce din performanta sistemului.Lasa-l echilibrat, parerea mea.