| Seby80 a întrebat:

Procesorul acesta http://www.emag.ro/......150FRGUBOX vine cu placa de baza inclusa in pachet sau nu? Daca nu, as vrea sa stiu o placa de baza pentru acest procesor in care sa mearga ram 8(2x4), placa video Gigabyte ATI radeon hd6850. Isi merita banii acest procesor? Din tot ce am zis eu, va iesi un pc puternic? Dau funda! Va rog ajutor!

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Bani aruncati aiurea. Care e bugetul total pentru sistem, ce componente vrei sa bagi in el, care e scopul lui?

| Seby80 explică (pentru KodrutZ):

Scopul de gaming, dar ce procesor zici ca este mai bun pana in 1200 lei!

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Păi din punct de vedere al numarului de nucleee d, deşi eu la un aşa procesor aş opta pentru 2X8 ram, asta ca să fiu sigur de o treabă.Cât despre placa de bază recomand un gigabyte.Succes

| S3c0ndSh0t a răspuns:

Ioi frate cum sa cumperi asa ceva? Te-ai uitat macar la benkmark-uri? Procesoru asta este un esec total.Cu banii astia iei lejer un Intel Core i5 mult mai bun decat acest procesor.AMD-urile sunt proaste (mai ales bulldozerele).Nu faci mare lucru daca iei procesorul asta pentru gaming, ba chiar iesi in pierdere.Desi are 8 nuclee jocurile nu vad mai mult de 4 nuclee.Te inseala faptul ca are 8 nuclee.Nu e bun de nimic.