| JaguarSType a întrebat:

Procesorul meu de la calculator se numeste (Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 2. 93GHz). imi puteti spune daca este dual core? sau daca este bun?

10 răspunsuri:
| PaulCCraciun a răspuns:

Nu este dual core, cat despre "bun", depinde ce vrei sa faci cu el, jocuri?, nu foarte noi si nu cu detalii high.
Raspunde-mi mie la o intrebare te rog, ce rasa e cainele de la avatar?

| AgathaRo a răspuns (pentru PaulCCraciun):

Bichon Maltez este cainele de la avatar. Te inseli procesoarele pe 2 nuclee (Poti face Over Clock) iar tu poti sa ii maresti performanta doar schimband niste valori (frecventa si voltaj)

| JaguarSType explică (pentru AgathaRo):

Pai si este dual core sau nu?!

| AgathaRo a răspuns (pentru JaguarSType):

Nu e dual core.

| AgathaRo a răspuns:

Dai drumu la task manager > click pe orice iti ruleaza >click dreapta>set affinity si vezi. Procesorul tau este pe un singur nucleu. Vezi daca iti apare asa http://i49.tinypic.com/2hzllhk.png daca ai deblocat 2 casute este pe dual core (doua nuclee) iar daca ai deblocat doar 1 singura casuta e pe un nucleu.

| JaguarSType explică (pentru AgathaRo):

Imi apare ca in poza de la tine!

| AgathaRo a răspuns (pentru JaguarSType):

Atunci in cazul tau este dual core. Bafta!

| JaguarSType explică (pentru AgathaRo):

Pai daca este dual core de ce nu scrie ca e dual core?

| AlexEduard232 a răspuns:

Dupa parerea mea esti foarte bun, si nu, nu esti dual core big grin

| AlexEduard232 a răspuns:

Dupa parerea mea esti foarte bun, dar nu este duel core big grin