| RaducuCristian19 a întrebat:

Profesoara de biologie ne-a dat un proiect in care să facem un ecosistem in powerpoint si să-l transferam pe pc cu un stick, dar problema este ca nu am calculator, as putea sa-l fac pe un telefon si sa-l pun pe card?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu se poate face o przentare power point pe telefon, ese complicat.
Vorbeste totusi cu profesoara ta, despre faptul ca tu nu ai computer si nu ai posibilitati sa-l faci in computerizat, ca-s sanse sa-ti dea altceva de facut.

| NLS a răspuns:

Teoretic se poate, dar (mult) mai greu.
Aplicatia de la Microsoft cere cont, dacă nu ai sau nu dorești sa ți creezi cont Microsoft, exista o alta alternativa foarte bună pe care o folosesc și eu.
Smart Office se numește (aplicație Android ).
Poate crea desigur și fișiere de generație noua, pptx, docx, xlsx...
Daca nu vrei sa te chinui, roagă pe cineva sa ți l facă pe calculator, apoi ți l trimite și îl ai pe telefon.

| mroo099 a răspuns:

Du te la o sala de calculatoare, daca nu.