| Deniisze a întrebat:

Referitor la intrebarea anterioara. "Bună TPU. Vreau şi eu să ştiu cum se blochează un număr de telefon? Ca să nu mă mai sune în prostie? Pas cu pas. Dau fundă!"
Am telefon nokia 2700 classic

Răspuns Câştigător
| kleorys a răspuns:

Bună.
Telefoanele de ultimă generație au în meniu și opțiunea de blocare a unui număr de telefon.
Acum nu rămâne decât să cauți în opțiunile telefonului sau să lămurește persoana care te deranjează că este timpul să nu te mai caute.
Nu este nevoie să schimbi și numărul, riști ca celelalte persoane să nu mai poate intra în contact telefonic cu tine și să-ți piardă urma.
Succes.

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Nu poti bloca un numar de telefon, daca blochezi se va realiza la toate apelurile telefonice.