| anonim_4396 a întrebat:

S-a ajuns sa fim impartiti in doua grupe (Seniori si Juniori) si sa ni se puna restrictii. Ce-i asta? Parca aveam voie sa punem orice intrebari vrem. De ce a ajuns TPU asa? Si nu, nu vroiam sa spun "Din cauza cui a ajuns TPU asa?", pentru ca nu avem nici un drept ca sa dam vina pe cineva. Toti suntem de vina.

Celor care inca rad de Justin Bieber- lasati-l in pace. Noi nu am ras de el degeaba ci din cauza faptului ca TPU era invadat de conturi "ILoveJustinBieber". Dar voi radeti fara motiv, doar fiindca asa vreti.

Celor care "confunda" categoriile- ati distrus "Comics" si probabil si alte categorii doar fiindca va e lene sa puneti o intrebare gen "Pentru ce a fost facuta aceasta categorie?". Unii dintre voi (de exemplu) pun intrebari care ar trebui sa fie la "Afaceri & Financiar", la "Casa & Gradina" doar fiindca le e lene sa caute categoria potrivita. Altii (cei de la "Comics") nu stiu engleza (probabil) sau cred ca "Comicuri" inseamna amuzamente sau alte chestii. Incercati sa va dati mai mult silinta (desi nu e niciun efort in a face asta) pentru a posta o intrebare la categoria corecta.

Celor de la "Trivia/Amuzante"- nu va mai bateti joc de cei de la "Dragoste & Sex". Pun pariu ca si voi erati asa la inceputul vietii voastre sexuale. Cei care pun astfel de intrebari sunt doar niste tineri nevinovati care vor sa stie mai multe. TPU nu este facut pentru a rade de intrebarile altora. Este facut pentru a ii ajuta pe oameni si pentru a fi ajutati.

Celor care intreaba "Salut, ma primiti si pe mine la T/A?"- nu mai puneti intrebarea asta pentru aveti orice drept sa va duceti la o categorie. Nu aveti nevoie de permisiunea userilor, pentru ca dupa cum observati, nu ei conduc site-ul.

Celor care care nu fac decat sa faca misto de alti useri si sa ii injure- de ce faceti asta? Adica aveti vreun motiv sa va bateti joc de ei? Daca ati avea un motiv destul de intemeiat, as mai intelege, dar nu merge sa iti bati joc de cineva doar fiindca asa ai tu chef.

Adminilor- nu cred ca a fost chiar necesar sa puneti atatea restrictii. Nu cred nici ca asta va ajuta cu ceva. Cred ca va inrautati situatia deoarece ii face pe useri mai revoltati. Cu cat se revolta mai mult, cu atat apar mai multe probleme.

Celor care inveseleau T/A pe vremuri- NU VA INTOARCETI! Nu o luati ca pe ceva rau dar pana nu se linistesc apele nu cred ca ar trebui sa veniti.

Pe TPU ar trebui sa fie doar oameni ca @NOname, @Legiuitoarea, @Nelu... In fine, sugerez ca TPU ar trebui sa fie disciplinat, pentru ca nu a fost creat sa vina toata lumea sa isi descarce frustrarile pe noi.

P. S: Adminilor (din nou)- cred ca ar trebui sa setati robotelul sa interzica doar injuraturi.

P. S. S: Tocmai am pus intrebarea la categoriile gresite. Fara suparare dar vreau sa vada intrebarea toata lumea. Sper sa nu imi raspunda lumea ca am incalcat ceea ce am zis eu ca nu e bine.

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Restrictiile nu se refera la intrebari si raspunsuri ci la altele, citeste aici: http://www.tpu.ro/blog/?p=2183 si te lamuresti. Parerea mea este ca sunt bune, o sa fie ceva mai multa disciplina, calitate si mai putine abuzuri din partea unora. Si nici macar nu este foarte greu sa ajungi senior, in 10 zile este foarte usor sa dai 100 de raspunsuri. Numai bine!

| mrclaust a răspuns:

Sunt decacord în totalitate cu tine si ca sa îți demonstrez...nu cred ca e post scriptum scriptum ( P.S.S ) cred ca e post post scriptum (P.P.S), dar este doar părerea mea.

| venusdoom a răspuns:

La faza cu injuraturile... pai cei care fac chestia asta au un singur motiv: anume ca indiferent ce zic nu o sa le poata face nimeni nimic si asta ii amuza.
recunosc ca unii chiar au probleme si au nevoie de sfaturi dar asta nu inseamna sa pui orice intrebare prosteasca la care puteai bine mersi sa gasesti raspuns daca tastai putin pe Google.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te raportez pentru incalcarea cu buna stiinta a regulamentului TPU. Una zici, si alta faci. Deci, esti raportat!

| summergirl25 a răspuns:

Sa stii ca ai dreptate! Deci mult noroc sa-i convingi si pe ceilalti sa te urmeze!

| GmVenNo a răspuns:

Corect!

| Gyo5 a răspuns:

Bravo ai dreptate.Nu stiu ce au cu Bieber.1 ) Sunteti invidiosi pe faima lui 2 ) pe banii lui..hai frate.

| Deea157 a răspuns:

Sunt decacord în totalitate cu tine! happy

| Webbiexd a răspuns:

Ai mare dreptate! TPU nu este facut pentru a rade noi de altii este facut pentru ajutor.Deci cei care nu iau in serios asta fac o mare prostie.TE SUSTIN OENTRU TOT CE AI SCRIS MAI SUS!
Cei care rad de altii au un singur motiv, si acela este:ca sunt gelosi ca au noroc in dragoste sau nu mai stiu ce.De cate ori am avut nevoie de ceva cautam pe TPU sau scriam singura o intrebare si ma lamuream.
Eu zic sa luam in considerare d=ce s-a spus mai sus.Chiar daca voi/noi il ram pe Justin Biber lasatii pe ceilaltii.Fiecare are motivul lui si preferintele lui.
Si eu sugerez ca TPU sa fie disciplinat si sa nu se mai dea ei in figuri.De exemplu era o intrebare in care scria,, Cum pot devenii extrem de rapid'' si ii raspunde cineva,, cu 4 baterii duracel'' pe bune? Asa ati ajuns fratilor?

| maracirjan333 a răspuns:

Chiar nu este bine

| PauPau99 a răspuns:

Da ai dreptate, sunt de acord cu tot ce ai spus tu acolo, bravo, am găsit în-sfârșit pe cineva care ințelege.