| ElFenomen a întrebat:

Sal mi-am facut un abonament la cosmote de 9.5 euro si mi-am luat si un NOkia c3 cu WiFi si cand ma conectez la o retea wireless din bloc cu cartela de abonament merge ca popa si cand scot cartela WiFi-ul nu mai merge.Care este problema? si daca o sa platesc pentru netul folosit daca merge numai pe baza de cartela? MS

Răspuns Câştigător
| sebykes a răspuns:

Ce configurare? Nu ai nevoie de nicio configurare. Eu nu am facut absolut nimic. Am intrat acolo pe widget-ul de pe ecran si am dat cautare W-LAN si mi-a gasit si s-a conectat.

2 răspunsuri:
| GenetiX a răspuns:

Nu depinde de WI-FI la care te-ai conectat deloc. Parerea mea ca tu intrii pe 3G nu pe WI-FI. Ai nevoie de configurare putin ca sa declari acolo un AccessPoint si sa-l pui preferat pe Wi-FI. Sau el va lua din lista cel preferat si probabil este HDSPA. Ma rog 3G, EDGE ce-o mai fi.

| sebykes a răspuns:

Si eu am C3 si nu imi face figura asta. Ai nevoie sa ai o cartele introdusa in telefon insa nu te taxeaza in momentul in care te conectezi prin Wi-Fi la internet. Depinde si de Wi-fi-ul la care te-ai conectat.

http://it-rew.com