| AbdoJmeker a întrebat:

Sal'tare! De curand, mi-am scapat telefonul intr-o balta. A mers ca naiba vreo 7 zile, apoi si-a revenit. Cu toate astea, buton-ul de "volum JOS" nu functioneaza. Ieri, trebuia sa apas de cateva ori pentru a functiona, dar acum, nimic! Ajutati-ma, va rog!

6 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Poate nu iti dadea aparent semne ca are ceva, dar probabil a intrat apa in difuzor happy
Cel mai bine ar fi sa il duci la reparat, dar inainte poti totusi sa il dezmembrezi si sa il lasi cateva ore.

| Danzell a răspuns:

Desfa carcasa si curata-l de mizerie cu o carpa semi umeda. Asta desigur dupa ce ai scos bateria

| fuzzer a răspuns:

Du-l la reparat.O sa te ajute cei de acolo care chiar se pricep, altceva nu cred ca-i poti face.

| Birlik65 a răspuns:

A prins tarana din balta sub buton...de aceea nu face contact.

| Birlik65 a răspuns (pentru Birlik65):

Du-l la curatat...

| sergiugames1998 a răspuns:

La reparat 50-100lei (daca e mai scump telefonul)
Il ti asa( daca e mai ieftin)