| Klerul a întrebat:

Am o placa video Nvidia geforce 210 dar nu sunt sigur de memoria ei fiindca la dxdiag scrie asa : aproxx. total memory : 2370 MB dar eu stiu ca are 1 gb deci? cat are pana la urma si unde as putea vedea acest lucru

Răspuns Câştigător
| Patrick1 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa descarci Everest si acolo iti da tot despre pc-ul tau.

http://www.softpedia.com/......tion.shtml

succes.

1 răspuns:
| ITMania a răspuns:

DxDiag vede doar placa video integrata, care are memorie shared din RAM (si ori ca ar avea 128MB, ori 128GB, tot la fel de prastie ar fi).

La fel si in cazul GT210, memoria mai mare este absolut inutila, nu consumi nici 512MB din 1GB cat ai acum.