| Musteata_Cristi_1997 a întrebat:

As vrea sa -mi achizitionez urmatorul procesor Intel core 2 quad q6600 (placa mea de baza e g31m-gs r2.0 si suporta numai aceste tipuri de procesoare)...este bun pentru jocuri din 2014 si cele ce vor urma macar pe medium si rezolutie acceptabila in combinatie cu ati hd 6670 1gb ddr5 si 4 gb ram? PLss funda!

3 răspunsuri:
| AdrenalinTm a răspuns:

Cam asta iti suporta placa ta
LGA 775 for Intel® Core™ 2 Extreme / Core™ 2 Quad / Core™ 2 Duo / Pentium® Dual Core / Celeron® Dual Core / Celeron, supporting Penryn Quad Core Yorkfield and Dual Core Wolfdale processors
- Compatible with all FSB1600/1333/1066/800 MHz CPUs
- Supports CPU up to 105W
- Supports Hyper-Threading Technology
- Supports Untied Overclocking Technology
- Supports EM64T CPU

acuma mai bine tiai lua o placa video daca esti jucator tear ajuta mai mult

| Gabitzu246 a răspuns:

Este bun si vor merge jocuri dar pe low-med, sincer as pastra placa video si memoria daca este ddr 3 si as mai pune 800 de ron si ti-ai lua fx 6300, nu de alta dar q 6600 nu prea o sa mai faca fata la jocuri asa mari cum ar fi crysis 3 sau altceva,

| MihaelaCarbunaru a răspuns:

Eu as alege o placa video pentru ca cele de la ati sunt foarte de rahat si iti fac probleme. Ceva de la nVIDIA ar fi fost mai bun http://bit.ly/1y1Eag3