| VladUtzel a întrebat:

Sal TPU!
As vrea sa stiu daca suporta placa mea de baza aceasta placa video :http://www.emag.ro/......EP9XDBBBM/
Placa mea de baza : AWRDACPI
Mersi!

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă bine am văzut e vorba de o placă de bază gigabyte cu slot-uri AGP și tu dorești placă video pe slot PCI expres.Deci răspunsul este nu, deoarece nu ai slot în ce să pui placa video(tu ai slot AGP și placa video dorită e pe PCI expres).Agp-urile îs vechi, eventual numai prin second mai găsești plăci video pe așa slot.Succes

| marcusnmc a răspuns:

Da, aceasta placa de baza suporta placa video, aici pot sa confirm acest lucru
http://www.gigabyte.us/support-downloads/download-center.aspx?ck=3

aici este site-ul oficial al placii de baza pe care o ai si apare ca placa de baza AWRDACPI produsa de bigabyte suporta placa video amd raedon hd 5450.
Intrebari?

| DeyCj a răspuns (pentru marcusnmc):

De acord.Dar cum o conectează dacă nu are slot PCI expres la placa de bază numai AGP?

| DeyCj a răspuns (pentru VladUtzel):

În slotul PCI expres(cel cu albastru mai deschis), dar dacă te uiți la placa lui de bază vei vedea ca are doar slturi AGP