| claudiu2805 a întrebat:

daca la un PC pentium 4 ( da stiu e mai vechi e primul calculator al meu ), acum am laptop, ii iau o unitate buna, va merge cursiv si bine, ma refer la gamming?

8 răspunsuri:
| taken a răspuns:

Ce este aia unitate? La ce te referi?
Unitate inseamna calculator,fara monitor, fara tastatura, fara mouse, fara boxe, din ce spui tu se intelege ca vrei sa cumperi alt calculator.

| claudiu2805 explică (pentru taken):

Doamne maica domnului, ma oaamenilorrr eu am si monitor si tastatura si mouse la pentium 4 dar fiind unitatea de la pentium 4 calculatoru merge mai greu si daca ii schimb unitatea merge mai bine? greu sunteti de cap ma oamenilor

| taken a răspuns (pentru claudiu2805):

Ti-am spus unitate inseamna tot calculatorul fara periferice.
Adica placa de baza, procesor, placa video, memorie RAM, hard disk.sursa,DVD RW si carcasa.
Daca schimbi calculatorul cu altul mai performant bineinteles ca va merge mai bine.

| claudiu2805 explică (pentru taken):

Ma pai monitor am, dar unitatea face tot pcu

| ZeroDiferit a răspuns:

Sincer nu am inteles intrebarea. Fi te rog mai explicit.

| claudiu2805 explică (pentru ZeroDiferit):

Ma omule, daca la PC pentium 4, e mai vechi calculatoru, daca ii cumpar o unitate buna va merge mai bine si cursiv si la jocuri?

| Gabitzu246 a răspuns (pentru claudiu2805):

Tot nu te-ai exprimat bine sa stii, daca cumperi o alta unitate va fi un PC total diferit, deci nu v-a mai fii pentium 4.

| MaFiADoOm50 a răspuns:

Acum conteaza ce are inclusa unitatea