| Axel22 a întrebat:

De azi dimineata am o problema la PC, deci azi dimineata m-am pus pe el sa stau pe net si dintr-o data s-a stins fara sa apas eu pe nimic, bateria era bagata si era laptopu si in priza bagat, am modul ECO activat la el, ce sa fac? nu stiu de la ce poate fi. Mi s-a stins si acum 2 min. Dar apoi nu vrea sa porneasca in jur de 1 min (nu reactioneaza deloc) si de abia dupa porneste. Ce sa fac? Laptopul meu este marca MSI

FUNDA!

Răspuns Câştigător
| MihaiEdy1993 a răspuns:

Hmmm. Suna ciudat. Fie ti s-a ars sursa de la laptop, fie ai probleme cu harddiskul. Ai mai putea incerca ceva: Cu laptopul inchis scoate bateria, apoi conecteaza la laptop cablul de alimentare si asteapta 10 secunde, apoi porneste-l. Daca porneste bine si nu se mai inchide, inseamna ca e bateria stricata. Unele laptopuri au ca procedeu de securitate inchiderea imediata a laptopului daca bateria nu mai este buna.

| Axel22 explică (pentru MihaiEdy1993):

Voi incerca

| Axel22 explică (pentru MihaiEdy1993):

Voi incerca dar maine dimineata pentru ca acum nu prea am timp.

| MihaiEdy1993 a răspuns (pentru Axel22):

Eu iti doresc sa functioneze fara baterie, ca altfel te fura astia grav pentru o amarata de reparatie.

| Axel22 explică (pentru MihaiEdy1993):

Multumesc mult pentru ajutor, daca nu imi ziceai sa scot bateria nu vedeam cu ochii mei problema. La locul ala unde se baga conductorii de la baterie am vazut o inegreala parca facuta de un scurt, sper sa nu-mi afecteze functiile vitale. Si ca norocu mie imi merge si fara baterie laptopu big grin

Ai funda ca venind vbwinking

| MihaiEdy1993 a răspuns (pentru Axel22):

Multam de funda. Din cate stiu, toate laptopurile functioneaza si fara baterie.