| WWEady a întrebat:

Sall. Am fifa 13 pe un sistem 6 gb ram, 2 gb video NVIDIA GT630, PROCESOR DUAL CORE 2.5 Intel celeron, si atunci cand dau fifa la,, no limit of fps, cu rezolutia maxima la high imi merge perfect primele 30 min si dupa acea din 5 in 5 minute imi sacadeaza (am hard destul, nu am virusi, windows 7 ) credeti ca e din cauza la PROCESOR?

7 răspunsuri:
| cypryan11 a răspuns:

Nu e de la virusi sigur
Incearca sa iti faci configuratia cum o am eu http://adf.ly/GgDgR
O zi placuta

| Tagaso a răspuns:

Ai hard,dar nu ai placa video și procesor. la display rezoluția ecranului tău, MSAA-off, frame rate-no limit on fps bifat wait for Vsync, bifat Disable Windows Aero Theme, Renderyng qality low

| WWEady explică (pentru Tagaso):

Tagaso sa stii ca am dat la cea mai mica rezolutie 800x600 si la very low si tot asa imi face fifa, si inca un lucru la alte jocuri nu-mi face asa de exemplu am luat FAR CRY 3 si mi-a mers fara probleme la detalii aproape maxime

| Storepc_Reparatii_1990 a răspuns:

Nope, ti se incinge placa video la greu, nu ai racirea cumva facuta bine si de aia si ca sa te convingi de asta fa asa, downloadeza everest si te duci in everest la computer/sensor si iti arata acolo temperatura la procesor si video il lasi pornit si intri si te joci si cand va incepe sa sacadeze dai alt/tab si te uiti la temperatura si daca e cu mullt peste ce era inainte cand i-ai dat drumul ai gasit problema, daca e la putinel mai mare cum ar trebui sa fie instaleaza ultimul driver la producatorul placi video.

Ti s-a stricat laptopul, calculatorul, televizorul sau alt echipament? nu te ingrijora, contacteaza-ne si noi ti-l vom repara. www.storepc.ro

| WWEady explică (pentru Storepc_Reparatii_1990):

Am luat everest dar nu imi arata nimic la sensor sti cumva dc?

| Storepc_Reparatii_1990 a răspuns (pentru WWEady):

Nu iti arata nici macar temp procesorului? daca nu iti arata inseamna ca ai probleme cu driverele placi de baza, du-te pe intel.com selecteaza de sus Menu dupa du-te la Support/Downloads and Drivers si in dreapta iti apare Automaticalu find drivers and and software, apasa pe el, in pagina ce iti apare apesi pe Check your system for the latest updates, instalezi ce iti cere el acolosi dupa iti va apare o lista cu drivere instalezi tot ce poti instala de acolo (poti instala doar drivere ce iti sunt facute pentru Intel deci nu te gandi ca vei instala vreo tampenie) cel mai important din lista este Intel chipset software intallation utility ala e pentru placa de baza dar instaleaza tot ca e bine mereu sa ai ultimele drivere dupa ce se instaleaza dai restart si vezi dupa. hope it helped

Ti s-a stricat laptopul, calculatorul, televizorul sau alt echipament? nu te ingrijora, contacteaza-ne si noi ti-l vom repara. www.storepc.ro

| WWEady explică (pentru Storepc_Reparatii_1990):

Iti multumesc mult pentru ajutor dar e greseala mea eu am instalat de pe cd doar driverul audio si network nu si pe cele al placi de baza