| ionutdmx a întrebat:

Sall! Am o problema cu windowsul. E plin de virusi. Cand dau de exemplu pe yahoo messenger sau winamp imi scrie o chestie cu open with... si imi da sa aleg un program dintr-o lista. Am zis sa reinstalez windowsul si cand dau pe Install Windows nu se intampla nimic. Stie cineva va rog?

Răspuns Câştigător
| ταξιδιώτης a răspuns:

Nu virusii au facut asta, chiar tu ai "zapacit" programele...se poate remedia din registrii insa mi-e teama ca nu stii.Formateaza\instaleaza windows\nu mai asocia programele intre ele pe viitor.

4 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Este ceva normal sa-ti selectezi program cu care vrei sa-ti deschida...si nu windows se viruseaza!

| AlexC a răspuns:

Incearca sa bootezi windowsul (asta daca windowsul e bootabil). Bagi Cd-ul cu windows si ii dai restart, apoi ii dai boot (iti scrie cand se aprinde sa apesi pe o tasta). Sa formatezi si local diskul principal, acela unde este vechiul windows, ca sa nu ai 2 windowsuri.

| Troll a răspuns:

Bravo, dupa nume vad ca s-a stricat si tastatura laughing

Formateaza hdd-ul/hdd-urile (adica o sa stergi tot ce ai pe calculator)
Reinstalezi windows-ul din nou

Asta este tot ce ai de facut
Spor

| ionutdmx explică:

Ayan o sa incerc sa reinstalez windowsul cu cd-ul... mersi