| creativdestr a întrebat:

Sall. Am primit pe facebook un virus pe nume http://www.mediafire.com/? 21iya0ox2615yif/Photo-3156.jpg Cum sa scap de el. Dau funda cine imi raspunde mai repede. Scuze de categorie.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Intra in Facebook la aplicatii si spune ce aplicatii ai acolo instalate.
Mai spune si ce browser folosesti.

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| creativdestr explică (pentru neluL):

Dar nu este o aplicati este un virus.

| neluL a răspuns (pentru creativdestr):

Eu te-am intrebat ceva! Daca vrei sa raspunzi la intrebarile mele, de bine! Daca nu, ne oprim aici!

| Wednesdayandra a răspuns (pentru neluL):

Poti spune public daca se poate..am o groaza de prieteni care ma dispera cu acest virus..merci

| neluL a răspuns (pentru Wednesdayandra):

Intra in Facebook la aplicatii si spune ce aplicatii ai acolo instalate.

| huiu a răspuns (pentru neluL):

Hei. ma poti ajuta si pe mine?

| neluL a răspuns (pentru huiu):

Vezi raspunsul de mai sus.

19 răspunsuri:
| Broadband a răspuns:

Reinstaleaza windowsu n-ai ce mai face..am patit-o si eu mai devreme crede-ma

| adeadeliina a răspuns:

Si eu am un virus pe facebook. un prieten mi-a trimis un link si am dat click pe el..de atunci acest link se trimite singur de la mine la prietenii mei de pe facebook. am primit si " plangeri" de genul : "nu mai trimite asta >sad"... iar eu imi cer scuze dar degeaba. nici eu nu stiu ce sa fac. Am auzit si de antivirusul "Safego"...dar inca nu e disponibil, mai trebuie testat..si nici eu nu stiu ce sa mai fac. sad

| Broadband a răspuns (pentru adeadeliina):

Aceeasi treaba am patit-o si eu. l-am detectat cu antivirusul dar nu puteam sa-l sterg m-am enervat si am reformatat pc si acum nu mai am nicio problema cei care stiti sa formatati nu va mai bateti capul cu programe si nu stiu ce aplicatii. nu sunt 100% sigure ca va scapa de virus, reformatarea e 120% sigur ca scapati de el. si da e un virus trojan tip vierme sincer e cel mai "dat dracu" virus intalnit de mine pana acum. am dat scanare cu 3 antivirusuri diferite si niciunul nu putea sa-l curete sau sa-l stearga..doar il detectau

| adeadeliina a răspuns:

Pana la urma am reusit sa o duc la capat, am instalat windows-ul si am instalat Bitdefender Quickscan, iar acum nu mai am nici o problema happy

| edy260 a răspuns:

Daca ster facebooku afecteaza alt ceva?

| neluL a răspuns (pentru edy260):

La fel si pentru tine!
Intra in Facebook la aplicatii si spune ce aplicatii ai acolo instalate.
Nu trebuie sa stergi Facebook-ul.

| creativdestr explică (pentru neluL):

Lasa ca am reusit sa scap de virus in alt mod.

| neluL a răspuns (pentru creativdestr):

Ce ai facut? Cumva reinstall?

| creativdestr explică (pentru neluL):

Da

| neluL a răspuns (pentru creativdestr):

Mai, mai, mai... Nu e virus e o aplicatie spam care se instaleaza in browser, doar atat big grin

| MKZZ a răspuns:

Incearca cu Trojan Killer.Eu asa am scapat de el.