| I0nUtZ26 a întrebat:

Sall! Am si eu o problema straight face In placa de baza la sloturile de memorie ram nu imi merge unul din 2 straight face Unii mi-au spus ca pot fi dezactivate din bios si daca se poate va rog spune`ti`mi cum big grin

Dau Funda!

Multumesc Anticipat!

Răspuns Câştigător
| AlecsStyle3 a răspuns:

Salut!
Nu cred ca sloturile RAM se pot dezactiva din BIOS, dar te sfatuiesc sa incerci un alt RAM ca sa vezi daca nu cumva cel pe care l-ai incercat in acel slot e ars. Daca nici asa nu merge incearca cu un penson de desenat sa cureti acel slot deoarece s-ar putea sa fie si din cauza prafului.winkingBafta!