| Sabo_Alexandru_Robert_1993 a întrebat:

Va salut

Am o Placa de baza GIGABYTE GA-945PL-S3P, si nu functioneaza tastatura pe slotul PS2. Am dat restart, am facut aproape tot ce imi sta in putinta. Nu am habar ce trebuie sa fac si care poate sa fie problema, Porturile USB si restul de pe mobo merg brisca, chiar nu am nici o problema cu restul, doar cu sloturile PS2, Am incercat sa intru in bios cu tastatura usb dar nu reusesc nici cum..numa dupa ce intra windowsul merge cu tastatura usb, nu pot intra in bios nici cum, foarte rar face contact :( nu stiu ce sa fac. daca mas cumpara asta m-ar ajuta cu cvea? http://olx.ro/......2zQPl.html

ar recunoaste voare tastatura ps2 as putea intra in bios? sau numa aia de la placa de baza merge ...nu vreau s-o cumpar asa de geaba si nu o sa imi mearga nici asa :(

Cel mai bun raspuns are FUNDA :)

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Nu te ajuta. Tastatura va fi recunoscuta numai dupa intrarea in Windows. Singurele solutii: un atelier specializat sau sa schimbi placa de baza.

| Sabo_Alexandru_Robert_1993 explică (pentru Salontanul):

Dupa intrare in windows imi merge aia cu usb... eu am nevoie sa imi mearga in bios careva sad ori cum mss de sfat