| AdrianMar a întrebat:

Sall...As vrea sa imi cumpar un laptop ca sunt satul de Desktop + ca un laptop este mai comod dar multi spun sa nu imi iau ca nu sunt bune ca nu stiu ce! Voi ce ma sfatuiti sa fac. Sami iau laptop sau sa raman la Desktop. Numi spuneti sa le las pe ambele ca trebuie sa renunt la unul. Mersi

Răspuns Câştigător
| Alexander121 a răspuns:

Un laptop e bun fiindca il poti folosi si in excursi, calatori, vacante una alta...pe cand un sistem desktop nu este chiar asa de comod sa il "plimbi" cu tine peste tot
Eu am si laptop si sistem desktop dar sincer folosesc mult mai mult leptopul e de 10 ori mai practic, deci sfatul meu este Lepotop
CA sa te poti documentata pentru un lepotop bun poti intra aicea
www.funpc.ro
au preturi bune produse pe masura si cel mai important e ca sunt foarte seriosi
Mult Succes

3 răspunsuri:
| pozeanimate a răspuns:

Acum tehnologiile au avansat foarte.
laptop -economie de energie fata de desktop
mobilitate, in rest nu vad diferenta
aa si pret happy

| tr3ig a răspuns:

Acum depinde de calculatorul pe care il ai tu. ce ti-au zis acele persoane intr-adevar este adevarat. ca sa iti dai seama de asta iti dau urmatorul exemplu. daca vrei pentru gaming un pc te ajunge undeva la 25 de mil pe cand un laptop sare de 35. plus ca un calculator isi face racirea mult mai bine si poate fi upgradat mai usor. pe cand un laptop isi face racirea mai greu, este mai pretentzios iar upgrade-urile te costa mai mult decat la un pc. eu am si pc si laptop,(laptopul este mai bun ca este mai noi si are o configuratie mai buna si plus ca l-am primit si cadoubig grinbig grin) dar daca ar fi sa imi cumpar acum mi-as cumpara un pc. sper ca iti fusei de foloswinking

| Maier_Cristi_1997 a răspuns:

Sall am avut si eu un calculator dar m-am saturat de el pentru ca este mai slab decat un laptop asa ca mi-am cumparat un laptop Asus k55v, are Intel core i5, nividia geforce 610m 2gb, rami de 4gb, hdd 750 + multe alte dotari, merge super nu se blocheaza in jocuri mari, nu se incalzeste deloc pentru ca are clima, eu ti-l recomand sa-l cumperi daca doresti dar pretul este pe masura lui!