| maradona10 a întrebat:

Sall ce este ping? fiindca vrea sa joc far cry 3 online si nupot imi da tot timpul host migration si ma gandesc ca ii de la ping al meu ii de 29-32 si am net prin modem de 4 mb

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ping-ul este o intarziere. Anume, de cat timp are nevoie pentru a se conecta intre server si pc-ul tau. Viteza conteaza si ea dar depinde si de joc pana la urma. La ce ping ai tu e ok. Probabil viteza e cea care pune probleme ca in rest totul pare ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ping-ul e un fel de viteza de net, adica inseamna in milisecunde intarzierea ta pe serverul ala. 4mb mi se pare destul de putin, ia-ti si tu ceva pe cablu, ca netul prin modem e pentru browsing, nicidecum pentru gaming sau ceva care solicita internet.

| Moryami a răspuns:

laughing Cu cat este mai mic ping-ul, cu atat jocul va merge mai bine si nu va avea lag.
Ping-ul reprezinta lag-ul. Daca il ai mare, jocul iti va merge sacadat.

| Ercjiaai a răspuns:

Ping-ul este bun, dar viteza de net te cam trage in jos. Avand in vedere ca serverele de FC3 nu sunt la noi in tara, de asta ai problema cu host migration.

| LaLooxD a răspuns:

Ping? Pingul este cum ar veni laggul pe care il ai pe joc. Daca ai ping mic, inseamna ca jocul iti merge fara a se bloca, a frama.