| introduaicinumele a întrebat:

Sall! spuneti-mi va rog ce site-uri cu donwloadari la metine exista ca varumiu imi umple PC-ul cu metine, eu le ster, cand vine, iaras mi le baga, vreau sa-i blochez accesul, stiu cum dar nu stiu cate sute de site-uri de download la metin sunt. Vreau sa-l fac pe varul meu sa renunte la metin, mai ales cand e la mine!

Răspuns Câştigător
| jabiilord a răspuns:

Te uiti in browserul pe care il foloseste la History si vezi domeniile... mergi in fisierul hosts si si le adaugi acolo... domeniu -->tab --> 127.0.0.1 si gata :D
Eventual daca stie cate ceva despre calc faci cum a zis si regele1, mai scoti si permisiunile de modify de pe fisierul hosts si le lasi doar pentru userul tau si bye bye metin.
Daca vrei sa fii si mai smecher poti sa iti instalezi pe calc un keylogger gen ardamax... monitorizezi vreo 2 zile pana vezi toate site uirle de mai sus si faci ca mai sus.
Pentru alte intrebari viziteaza si http://www.tutorialepc.ro

3 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Aaa. am mai uitat ceva... daca ai router in casa vezi ca pe la firewall poti sa pui restrictie pe site-uri care contin anumite cuvinte cheie gen metin.

| regele1 a răspuns:

Foarte usor, se pune parola pe contul principal de la windows si ii faci lui unul fara parola pe care poate sa intre. Apoi umbli la setari ca nu poata folosi mai mult de 700mb din hard sau cat ii metinul.

| regele1 a răspuns:

De fapt, daca contul ii "limited" nu poate instala programe, deci nici nu poate instala metin.Deci fara batai de cap.