| anonim_4396 a întrebat:

Help Please! As vrea sa blochez accesul la anumite site uri cum pot face asta? stiu faza cu host din pc dar am auzit ca cica ar costa este adevarat?
de ex cand intru pe o anumita pag mi se umple bara de jos cu alte casute cu site uri cu tot feluri de jocuri m am saturat...si vreau sa nu le mai deschida mozila. mersi

1 răspuns:
Apache
| Apache a răspuns:

Faza cu hosts nu e adevarata! te duci in :
C:\Windows\System32\drivers\etc/hosts! *si il deschizi cu notepad *
...scrii numele siteului acolo, si il blochezi!
.si e gratis. nimeni nu iti impune sa platesti ceva, ce faci in pc-u tau!
sau poti sa te duci in start -scrii parental control.si modifici siteurile de acolo!