| FreeBSD a întrebat:

Am cumparat un server fizic.
Ce sistem de operare imi recomandati sa instalez pe el ca sa pot face VPS-uri, ca la firmele de hosting. Am ip static.
Imi puteti da si un tutorial ceva de crearea vps-urilor pe acel sistem de operare, de la 0 pana la crearea vps-ului?
Vreau sa fac VPS-uri pentru metin2, counter strike, minecraft...

2 răspunsuri:
| gir861 a răspuns:

Poți folosi Windows Server, dacă e mai performant, Ubuntu Server sau CentOS sunt preferatele mele. Soluții VPS, funcție de sistemul de operare pe care-l alegi sunt destule.

| SkylineMD a răspuns:

Https://dipcrafthost.com/ ai host aici de la 1 euro!