| Raducanu1996 a întrebat:

am instalat singur windos-ul la laptop si merge fara probleme doar ca atunci cand il aprin se incarca windos-ul se face ecranul negru vreo 5 sec. apoi apare welcome si imagnea pe care o am setata pe desktop numai ca nu am nicio icoana nicu bara de start nimic cam 1 minut dupa aceea merge bine si nu are deloc lag. Poate cineva sa imi zica ce are. fundawinking

3 răspunsuri:
| SuicideSilence a răspuns:

Posibil sa ai foarte multe programe in startup.
daca nu vrei sa folosesti nici un program pentru a le elimina (pe cele nefolositoare) atunci intra in start -> run -> msconfig -> startup, iar de acolo opresti ceea ce nu este necesar

| Tagaso a răspuns:

Clic pe butonul de start tastezi în bară:"msconfig"bifezi selective startup, load system services și load startup items.La startup lași bifat sistemul de operare, antivirusul, nu știu ce mai ai tu, dar să fie cât mai puține

| UnBaietzelKareUrashteSkoala a răspuns:

... e de la cd-ul de pe care l-ai instalat si eu am patit la felwinking dar la laptop merge greu windows xp... si poate fi si de la asta recomand windows 7happy