| Roxana30R a întrebat:

As avea nevoie de ajutor! Am un laptop Dell inspiron 1525 si il am de 4 ani. Am avut instalat Vista pana acum, saptamana trecuta mi-am instalat windows 7 si pana azi mi-a mers foarte bine, cu singura problema ca mi se incarca destul de greu, cateodata fiind nevoia sa dau restart( dupa ce dadeam restart se incarca mai repede). Azi nu mi s-a mai incarcat..imi apare doar "windows is starting." si logo-ul..si dupa ceva timp dupa ce se incarca imi apare ecranul negru si se da restart. Am incercat cu safe mode, dar la fel. iar sistem recovery nu imi merge deloc, imi apare doar ecranul albastru de windows 7. As vrea sa stiu despre ce e vorba, daca ma poate cineva ajuta va rog. Mentionez ca nu a fost niciodata desfacut laptopul. Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| laptopnews a răspuns:

Posibil! Recomandam sa mergi la un service autorizat Dell pentru mai multe investigatii! Succes!

6 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Ce versiune de Windows 7 ai instalat? Vezi aici ce versiune ti se potriveste! :)
http://laptopnews.ro/......l-meu.html

| Roxana30R explică (pentru laptopnews):

Din pacate nu stiu exact ce versiune de 7 am, pentru ca nu l-am instalat eu..si acum am acasa doar Vista, am sa incerc sa il reinstalez. Iti multumesc! revin cu concluzii!

| laptopnews a răspuns (pentru Roxana30R):

Cu placere! Ne pare rau ca nu te putem ajuta mai mult! Asteptam detalii! happy

| Roxana30R explică (pentru laptopnews):

Am incercat reinstalarea, dar dupa ce copie fisierele din disc in hard, iarasi se blocheaza. La fel cu bootarea de pe hard, cand incarca un fisier avg se blocheaza. Cred ca e hardul de vina, pentru ca la un test cu diagnoza din \BIOS da eroarea 0146, (specifica DELL) SpinRite, alt soft pentru diag. hard iarasi se blocheaza. E HARDUL?

| MotognaDaniel a răspuns (pentru Roxana30R):

Uite ce poti face daca ai alt laptop sau un prieten cu un alt laptop si e compatibil hardul de la prietenul tau cu hardul tau adica ai grija sa fie sata sau ata sau ata 1 2 si asa mai departe scrie pe el si punle al prietenului tau in calculatorul tau si vezi daca porneste windowsul(AAA TREBUIE SA AIBA WINDOWS 7 NEAPARAT! ALTFEL NU ITI VA PORNI CALCUALTORUL) fara drivarele instalate adica sageata mare si toate alea fara sunet etc daca iti porneste si nu da nici o eroare e de la hard. Daca tot asa face inseamna ca e oxidat vreun contact de pe placa de baza mai exact legatura dintre hard si laptop curat-o cu un pic de tampon inuiat in spir sau daca a luat vreun soc laptopul tranta sau ceva de natura fizica iti garantez ca e hardul 100%
daca nu incearca sa bagi windows xp si daca nici cu xp nu merge atuncia alt hard... oricum nu trebuie sa te duci din prima la servis cu laptopul caci acolo costa multwinking incearca sa faci ce am zis incearca cu alt hard daca tot asa face e de la contactul hardului am reparat multe laptopuri Dell mai ales model ca al tau si cam asta li moartea hardul si contactul ala se rupe de pe placa de baza daca ia un mic soc cam atat de zis incearca si da-mi un mesaj dupa ce ai facut...

| laptopnews a răspuns (pentru Roxana30R):

Posibil! Recomandam sa mergi la un service autorizat Dell pentru mai multe investigatii! Succes!

| RememberTinKode a răspuns:

Este un anumit tip de virus care se ocupa cu asa ceva, alte probleme pot fi tehnice la care e greu sa gasesti un raspuns, singura optiune pe care o ai e o reinstalare din moment ce safe mode nu merge