| Raducanu1996 a întrebat:

am o preoblema de curand mi-am instalat windows 7 am 1GB ram si 2.6 GHZ procesorul iar cand jucam metin m-i s-a restartat brusc si cand se aprindea iar se stingea si se reaprindea.Va rog ajutati-ma de la ce este?

4 răspunsuri:
| śĩĿṽịṻ a răspuns:

Trebuie sa desfaci unitatea si sa-i cureti radiatorul si ventilatorul de praf,,, el da restar fiindca sa incalzste procesoru la el din cauza calduri,, si tinel undeva la rocoaresi pue unitate pe podea pentru o racire mai buna. funda?

| traxter a răspuns:

E de la Metin, ia zi, ce virus ti-ai mai bagat cu prostia aia de joc?
P.S.:Ramai la XP ca e foarte bun pentru 1 gb ram.SI depinde daca ai si windowsu pe 32 sau 64 bit. Sfatu meu, puneti iar XP si nu-ti mai pune tot ce gasesti pe net, ca nici antivirusurile aste nu-s asa de bune.Cel mai bine e sa ai grija.

| Raducanu1996 explică:

Cum adica am miscat placa video? Eu asta nu inteleg.

| iuly14 a răspuns:

Eu cat am jucat Metin n-am avut niciun fel de virus. Mi s-a intamplat ca atunci cand jucam GTA San Andreas sa mi se stinga, ar apoi sa se tot restarteze inainte sa porneasca bine. A venit un informatician, a miscat placa video si gata. Asta era problema. Sper sa te fi ajutat cu asta.