| dorian11 a întrebat:

am o problema cu un pc l-am reformatat dar cand sa conectez internetu nu reusesc sunt abonat la rds si scriu username-u si parola si nu merge crying ce asi putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| iamy a răspuns:

Suna la ei si cere asistenta.un operator te va ajuta.
asa pateam si eu la romtelecom

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Asigură-te că ai creat o conexiune nouă tip boardband ai introdus userul şi parola cum trebuie( pentru siguranţă poţi bifa să afişeza parola) dar să ştii ca şi au am mai pâţit sănu se conecteze din prima, mai ales dacă am uitat săîi dau disconect înnainte de reinstalarea sistemului, dar după 10 încercări mo conectat, asta se întâmplă din cauza că rămâi logat pe server şî din motive de securitate nu te lasă să te loghezi de două ori cu acelaşi ISP, că asta ar însemna că cineva ţi-o furat parola şî userul şi vrea să se conecteze simultan; la fel am păţit şi când am uitat să îi dau disconect de pe Ubuntu şi am vrut să mă conectez pe Windows, dar după ce am conectat cablul la laptop şi i-am dat disconect m-o lăsat.Succes

| JuStKid a răspuns:

Install Driver! baga driverele de retea!

| Anonymous1995 a răspuns:

Incearca sa creezi o conexiune nouawinking