| XtReMee a întrebat:

am o problema nu mai afiseaza nimica pe monitor placa de baza porneste cooleru de la procesor si ell am incercat tot am scos bateria l-am pornit fra rami tot .........si nu se aude bipul ala de pornire

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Placa trebuia sa faca beep doar cu procesorul pe ea.Placutele ram se adauga dupa...
Eu zic ca e placa de baza...la service o sa-ti zica precis ce probleme ai.
Sa-ti mai zic cateva sfaturi:
-fii sigur ca placa de baza nu face vreun scurt cu carcasa
-mufele atx trebuie sa fie bine introduse pe placa.
-verifica urme de coroziune pe pini
-condensatori umflati pe placa de baza
-verifica chipset-ul placii de baza(fara puncte albe e ea, arsuri sau ciupituri la colturi)
-reseteaza bios-ul daca ai pe placa optiunea asta
-pfff...nu mai stiu happy

8 răspunsuri:
| carhartt a răspuns:

Ai incercat cu alt monitor? straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar putea fii doua probleme:
1) e plin de prafsi trebuie curatat
2) placa video defecta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sursa si ce placa video ai?
Daca nu are suficienta tensiune, nu o sa-ti porneasca.
Eu cred ca-i placa de baza de vina.
Sau cand n-ai nici-un beep, poate sa fie si procesorul de vina.
Scoate tot de pe placa de baza, inlocuieste procesorul si vezi ce bip-uri iti da. Poti gasi codurile beep-urilor pe google.

| XtReMee explică (pentru anonim_4396):

Am bagat proc in alt pc si mere sursa n-are nimica placa video e buna am problema rami la fel dca erau arsi rmai facea in continu bip loi duce la service de it sa-mi faca o diagnosticare

| anonim_4396 a răspuns (pentru XtReMee):

Placa trebuia sa faca beep doar cu procesorul pe ea.Placutele ram se adauga dupa...
Eu zic ca e placa de baza...la service o sa-ti zica precis ce probleme ai.
Sa-ti mai zic cateva sfaturi:
-fii sigur ca placa de baza nu face vreun scurt cu carcasa
-mufele atx trebuie sa fie bine introduse pe placa.
-verifica urme de coroziune pe pini
-condensatori umflati pe placa de baza
-verifica chipset-ul placii de baza(fara puncte albe e ea, arsuri sau ciupituri la colturi)
-reseteaza bios-ul daca ai pe placa optiunea asta
-pfff...nu mai stiu happy

| pozeanimate a răspuns:

La pornire dai f8, safe mode, merge asa?, daca nu merge schimba windows

| XtReMee explică (pentru pozeanimate):

Bah tu esti orb tu nu vezi ca am zis ca nu afiseaza nimica pe monitor i o probm din hardware placa de baza cica schimba windowsul dmne

| pozeanimate a răspuns (pentru XtReMee):

Sursa de curent, 99%, schimba hardu

| XtReMee explică:

1 nu e plin de praf
2 nu-i de vina monitoru
3 daca era placa video macar sa fac bipu ala cai totu in reg si placa am bag in alt pc si mere