| xXAn0nymXx a întrebat:

Sall TPU,
am reformatat pc si nu mai am nVIDIA control panel. daca vreau sa il deschid din control panel imi zice the nVIDIA control panel extension cannot be created.
ce pot face?
funda

Răspuns Câştigător
| ursey a răspuns:

Sa instalezi driver-u corect

3 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

E normal sa nu-l poti crea cand ai instalat driver-ul video din update sau nu l-ai instalat complet. Descarca driverul placii video, varianta stabila, nu "beta" sau "game ready" de pe site-ul producatorului si inainte de al instala, du-te in control panel si dezinstaleaza-l pe celalalt. Restart si il instalezi pe cel nou.

| JusTPauL a răspuns:

Baga datele de la placa video si ia-ti ultimul driver de pe site-ul nVIDIA.
http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us

| TrofeuDeMic a răspuns:

Nvidia control panel e un program aditional driverului video. el de obicei vine impreuna cu driverul video, dar daca ai instalat doar driverul, sau nu ai instalat deloc, nu vei avea acces la program. Cel mai usor e sa il iei de pe site'ul nVIDIA si sa'i mai dai odata install.