| kristy a întrebat:

Sall TPU
Am windows 7 Ultimate si am partitia C: de 35 Gb. Cum se face ca aceasta mi s-a umplut atat de repede (mai am doar cateva sute de Mb). Windowsul ocupa maxim 10 Gb si programe nu am multe in partitie.Ar trebui sa am cel putin 15Gb liberi! Astept o solutie!

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da o curatare si o defragmentare a partitiei. Ambele le poti da din Accesories/Disk cleanup si Disk Defragmenter ori folosind doua programe gratuite de la Piriform, respectiv CCleaner si Defraggler. Succes si numai bine!

| kristy explică (pentru Ioandelasal):

Apreciez ca ai raspuns, dar aceasta a fost prima incercare spre a rezolva problema, dar fara succes!

| ταξιδιώτης a răspuns:

Clic dreapta pe computer/proprietati/protectie sistem/debifezi C (e restaurare sistem)/aplica/ok.
Clic dreapta pe C/proprietati/curatire disc/fisiere de la toti.../clic "mai multe optiuni"/la restaurare sistem si copii din umbra, clic "curatire"/stergere/ok/stergere fisiere
Si doua aplicatii pentru curatirea fisierelor inutile:Advanced systemcare, TuneUp Utilities.

| kristy explică (pentru ταξιδιώτης):

Iti multumesc mult, daca ai stii cat m am chinuit cu problema asta!
Thanks again! Have fun! (-:

| DraGfirE a răspuns:

Si eu am aceeasi problema si caut rezolvare din 10 sau 11 septembrie si nu i-am dat de capat daca tu gasesti rezolvare anunta-ma.

| andreisandu28 a răspuns:

Ai bagat jocuri. (Dang?)

| kristy explică (pentru andreisandu28):

Cum am mai spus, nu am multe pe partitia C: si jocuri nu am (am putine si nu prea ma joc, am alta treaba cu PC-ul si le am pe o alta partitie).Alt raspuns?

| StYle3 a răspuns:

Intra in control panel la ADD and REMOVE programs si sterge de acolo ce nu-ti foloseste si in plus nu conteaza cate jocuri ai 2 3 daca ele au peste 5G. Te-as sfatui sa intralezi jocurile in partitia D sau E. Bafta!