| SagittariusM a întrebat:

care din urmatoarele procesoare este mai bun:
Intel core 2 duo E6400 1.8Ghz sau AMD athlon x2 5000+ 2.6 Ghz dual core?

8 răspunsuri:
| tteo92 a răspuns:

Salut!
In mod normal sunt mai bune procesoarele Intel, dar din astea doua e mai bun AMD.
Bafta!

| pHe0Nix a răspuns:

Eu am Intel
i5 2500k tot 4 nuclee
8 gb ram Kingston hyper-x 1600 mhz
hdd 500 gb Western digital caviar blue +1 TB Seagate (1000 gb)
AMD Radeon hd 6770 1 gb DDR5 128 bit, joc totul pe maxim la rezolutia 1280x1024
in cazul de fata AMD athlon x2 ne mai bun, dar de ce tot intrebi ce procesoare sunt mai bune?
Vrei sa faci un pc nou, daca da spune bugetul si te ajut bft+rezolutia monitorului

| SagittariusM explică (pentru pHe0Nix):

Poi am un pc mai vechi, de fapt am vreo 3 dar folosesc doar unu si vreau sa imi cumpar unu mai performant pentru jocuri, si in legatura cu raspunsul tau era de ajuns sa imi spui doar cel mai bunlaughing (acum m-ai facut sa par un ofticat) laughing, si ma descurc in legatura cu pc, dar mersi oricum...si daaaaa ai pc-ul tau e foarte bun.

| SagittariusM explică (pentru pHe0Nix):

Apropo ce parere ai, care din procesoarele astea e mai bun:
Intel core 2 duo la 1.8 Ghz sau Intel dual core la 3.0 Ghz(si da stiu ca 3 e mai mare daca ai de gand sa imi reprosezi asta, dar am citit pe net ca Intel core 2 duo sunt mai avansate fata de dual core).

| pHe0Nix a răspuns (pentru SagittariusM):

Doar spune bugetul, iti fac un pc foarte bun de la a-z

| subz3ro a răspuns (pentru pHe0Nix):

Intel 1.8 il am si eu si imi merge pcul Excelent! Bafta!

| MariusD14 a răspuns:

AMD Athlon x2 e mult mai bun ca Intel in cazul de fata! Si eu am un AMD Athlon II X4 631 Quad Core si sunt foarte multumit de el big grin, bafta!

| SagittariusM explică (pentru MariusD14):

As vrea si eu procesor ca al tau, dar deocamdata nu ma tine buzunaru'laughing