| azoteu2020 a întrebat:

cum modific luminozitatea la laptop Acer aspire, nu merge din tasta fn, dau funda pentru cine m ajuta

5 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Start -> Control Panel -> Hardware and Sound -> Power Options -> Screen brightness. (partea de jos a ferestrei)

| dikaaa a răspuns:

Mai simplu *difera de laptop la laptop* apesi pe Fn si (la mine am Einfg pentru a o seta mai joasa iar Entf pentru una mai tare) le poti gasi in partea deapta de sus la laptop, ar trebuie sa fie sunt scris cu albastru o rotita ca un soare si o sageata una in sus iar la celalalt in jos, apesi Fn si ala cu rotita cu sageata in jos tongue Funda

| Edimbc a răspuns:

Tine apasat pe Fn si apasa repetat pe sageata stanga(mai inchis) sau dreapta(mai descis) pana iti convine.
Daca nu merge urmeaza pasii: click dreapta pe desktop apoi Personalizare, Display(stanga jos), Adjust bringhtness(stanga sus) si apoi vei vedea pe la mijloc jos o bara.Trage punctuletul ala mai la stanga/dreapta si se modifica luminozitatea.

| Kiss_Paula_1996 a răspuns:

Dai jos unde este bateria si ai doua optiuni una este bifata tu dai pe cealalta.

| Fogas_Sergiu_1978 a răspuns:

Acer