| robertdaniel95 a întrebat:

Zilele urmatoare o sa imi iau un pc si vreau sa imi schimbe placa video.si am optiunea sa dau o diferenta d bani pentru a lua una mai buna. Voi ce placa video mi-ati recomanda?
Vreau in special una buna pentru jocuri... dar sa nu fie nici prea scumpa!
Sistem:

Procesor intel dual core 3000MHz
Memorie 2 GB
Hard disk 500GB
Placa video SMA 512 MB

Mentionez ca il iau zilele acestea si am nevoie d cat mai multe raspunsuri pentru a avea d unde alege...
Dau fundita...Ms!

Răspuns Câştigător
| Hăgiul a răspuns:

Radeon Hd5670, este perfecta. Rezista la orice jocuri actuale, balanta perfecta calitate-pret, o am si eu si ti-o recomand. Driverele la zi, joaca totul la HD si nu ajunge decat la 60-65 grade. Chiar si la Crysis!
Iar cu ce ai tu acolo, faci rupere de calculator...

1 răspuns:
| b06dan1x7 a răspuns:

Pai amice daca ai paca video de 512mb nu o mai schimba... baga-ti windows 7 ultimate care iti vaa dubla placa video adica de la 512 la 1gb.si are si drivere video bune... deci nu o mai schimba.