| dislike a întrebat:

Sall tuturor ziceti-mi va rog si mie cat mai repede este vreo diferenta intre telefoanele de pe net si cele din magazin? De exemplu acest galaxy trend plus: http://www.marketonline.ro/telefoane-mobile/telefon-mobi l-Samsung-smartphone-galaxy-trend-plus-s7580-dual-120-gh z-ram-768-mb-microsd-4-inch-480x800-os-android-42-black

Este vreo diferenta ca nu il gasi in magazinele din calafat. Prin asta vreau sa zic daca imi trimite o facatura, nu este originalul, etc. si ma refer la site-ul de mai sus
FUNDITA

1 răspuns:
| IonutcuTH a răspuns:

Nu stiu daca afecteaza foarte mult acest lucru, doar ca, in momentul in care cumperi de la un provider de telefonie mobila, spre exemplu Vodafone, Orange, Cosmote, cei de acolo vor incerca sa isi lase la randul lor amprenta. Acum mai putin cu codarea telefoanelor (La Orange am inteles ca inca se practica), insa aplicatiile pre-instalate ocupa memorie aiure, la un moment dat si memorie ram si te asigur ca sunt inutile si nu le vei porni decat sa vezi ce fac. In rest nu este mare diferenta.