| adrianboss2011 a întrebat:

Sall,un prieten are un iphone 3G si baga cartela si sus unde ar trebui sa fie reteaua scrie no service si trebuia sa scrie Vodafone RO,si nu poate suna chiar daca are cartela bagata, care ar fi problema? Precizez ca are jailbreak cu red snow ca a fost blocat pe emergency call. FUNDA

11 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Spune-i sa-i faca Jailbreak din nou dar fara cartela bagata in telefon. (el i-a facut Jailbreak cu cartela de telefon bagata in iPhone si de aceea nu are retea)
Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| neluL a răspuns (pentru adrianboss2011):

Nu i-ai facut bine Jailbreak! In momentul cand un Jailbreak a esuat, asta e semnul -> nu recunoaste cartela.

Răspuns utilizator avertizat
| neluL a răspuns (pentru adrianboss2011):

Nu stiu la versiunile astea vechi dar Jailbreak faci si in functie de firmware. Uite aici un video http://youtu.be/91PmqFkaRZw

| Flaviucu a răspuns:

Sa-l mai duca la decodat da-l dracul oh go on

Răspuns utilizator avertizat
| MariusBOGDAN01 a răspuns:

Trebuie "Deblocat" pe alte retele.
Costa de la 1.5 milioane in sus.

Răspuns utilizator avertizat
| MariusBOGDAN01 a răspuns:

Sau poate face pe propria raspundere un update la soft, dar nu recomand.

Răspuns utilizator avertizat