| YoMsG a întrebat:

Sallut TPU, AM windows 7 si am caut pe net "Cum sa faci pc sa ruleze mai rapid " si am gasit un video in care zicea sa intru in : System and Security >Advanced system >>settingsAdvancePerformance la settings si de la seting ca Advanced si acolo este Virtual memory si in video zicea sa dau la Custom Size si sa pun la Initial zise si Maximum zise 8000MB.la ce ajuta asta?

6 răspunsuri:
| YoMsG explică:

DEci la ce foloseste?

| akbaa a răspuns:

Nu faci rau, asta ajuta cand ai putin RAM in calculator iar windowsul foloseste HDD-ul.Recomandat este ca sa pui la minim 1.5 din RAM-ul pe care il ai in PC, iar la maxim de 3 ori.Ai 1GB RAM, pui minim 1500MB si maxim 3000MB.Pui numai la partitia C

| YoMsG explică (pentru akbaa):

Am 3 gb ram

| akbaa a răspuns:

Imbunatateste putin performantele PC-ului.Pui minim 4.5GB si max 9GB.

| Alin1009 a răspuns:

Iti dai seama ca daca ai o tigaie de calculator nu ai cum sa-l faci sa mearga ca o racheta dar poti incerca sa-i gestionezi resursele lui mai cu grija, sa inchizi cea mai mare parte din programele care nu le folosesti si sa nu iti pui antivirus ca iti ingenuncheaza sistemul si poti incerca "Speed up my pc" parca se numea, un program care iti fixeaza din probleme si iti face computer-ul sa ruleze mai repede. Try it dar trebuie sa-i gasesti CD-Key.

| NIKOtt a răspuns:

Sa stii ca asta nu iti face prea bine la pc(am incercat si eu la vechiul meu pc)dar daca vrei pc-ul mai rapid ori iti iei windows xp sp2, ori faci ca mine:dai 35 de milioane pe unul nou care e facut pentru a fi rapid