| 3PAC a întrebat:

SALLZ TPU! Am o problema cu sunetul la calculator. La unitate am 2 gauri verzi, una in spatele unitatii si alta in fata unitatii pe unde intra mufa de la casti sau boxe. Cand conectez mufa prin spate merge si se aude foarte bine, dar cand o conectez prin fata nu se intampla nimic si nu se aude nimic. Pe mine ma intereseaza sa se auda si prin fata pentru. ca-mi este mai usor atunci cand folosesc castile. Ma puteti ajuta? (am Windows XP)

Răspuns Câştigător
| bogdanalex65 a răspuns:

Ideea e ca intrarea din fata nu e conectata la placa de sunet, nu prea ai ce sa-i faci. funda?:d

| laurentiu80 a răspuns (pentru bogdanalex65):

I-ai si fost de ajutor mare...

3 răspunsuri:
| laurentiu80 a răspuns:

Ar trebui sa deschizi carcasa. si vei vedea un cablu deconectat care duce la mufa din faza. Iei cablul ala si te uiti de obicei pe langa sloturile PCI o intrare asemanatoare cu cea din poza asta http://www.google.ro/......tp?/imgres
NU-TI MAI RAMANE DECAT SA IL BAGI CABLUL ALA IN INTRAREA AIA SI GATA.

| laurentiu80 a răspuns (pentru laurentiu80):

Acea intrare se poate gasi si pe langa cele de reset. deschis-inchis, vezi tu ca trebuie sa fie pe undeva ...de obicei notata cu F-AUDIO