| MikeZG a întrebat:

Salu TPU! Am o problema enervanta. Azi am vazut ca nu imi mai merge placa video. Nu stiu ce are, nu se incinge si nu e arsa, dar dupa instalez driverul de la placa video(nVIDIA geforce 7300 GS), mi se incarca si se restarteaza pcul, iar cand intru in safe mode si ii dau delete la driver merge, dar dupa ce pornes iar pcu se vede aiurea rau, cu linii rosii: http://imageshack.us/photo/my-images/543/3xa.png/. Cine ma ajuta?

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Isi cam da duhul placa aia. Nu se simte miros de "coliva" virtuala laughing.
Glumesc. Ideea e ca e placa video pe moarte, si treaba asta nu se repara, doar se inlocuieste placa.

| MikeZG explică (pentru sltlp):

Ok, mersi. O sa cumpar alta placa video.

| taken a răspuns:

Vad ca ala este cel mai nou driver.Nu stiu ce sa zic.Incearca un alt driver, daca ai.
Scoate placa video si pune-o inapoi.
Poate este de la monitor.
Poate s-a defectat placa video.Este cam veche.