| Cavani1999 a întrebat:

Salut,acum ceva timp am stricat mufa jack, partea interioara de la casti a ramas blocata in interiorul mufei jack, am gandit sa cumpar niste casti cu bluetooth. O sa mearga sunetul daca le voi cumpara desi mufa jack e defecta?! Dau funda la primul raspuns ce ma poate ajuta!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teoretic ar merge.dar sa gasesti niste casti de calitate. Daca iei numai ieftinituri, se va auzi nu prea bine.Destule casti ieftine cu bluethoot au note mici.

| Cavani1999 explică (pentru anonim_4396):

Cat m-ar costa niște căsti de calitate? mai mult de 100 de lei nu am deocamdată

| CuriousStuff a răspuns (pentru Cavani1999):

Cu 100 de lei abia iti ei o pereche de casti cu fir de calitate.

| nicu991 a răspuns:

Inainte sa investesti intr-o asemenea pereche de casti, eu iti recomand ca cel putin sa incerci sa desfunzi mufa jack a calculatorului de restul mufei ramase in interiorul ei. Procedeul este urmatorul: Iei o doza de suc/bere si din ea tai cu foarfeca o fasie cat sa poti realiza un mic tub pe care-l vei introduce in mufa respectiva in asa fel incat mufa jack rupta de la casti sa ramana in interiorul tubului respectiv. Acum nu-ti mai ramane decat sa inclini putin unitatea calculatorului si cu putina indemanare vei reusi sa scoti bucata de jack ramasa acolo. Succes!

| Cavani1999 explică (pentru nicu991):

Exista riscul sa stric calculatorul daca fac ce mi-ai spus tu acolo?

| nicu991 a răspuns (pentru Cavani1999):

Nu, doar sa faci asta cand este oprit, oricum cu bucata aia de metal acolo presupun ca PC-ul tau va detecta in permanenta acel slot ca avand conectate casti/difuzoare.Deci procedeul meu te-ar ajuta sa-ti eliberezi mufa si s-o refolosesti. Succes!

| Sebaseba33 a răspuns:

Daca e prin bluetooth inseamna ca nu are nevoie de fir => nu va trebui portul jack. Da o sa se audă bine, daca cumperi căști mai de calitate