| marinero86 a întrebat:

Salut,ajutati-ma va rog, am un router belkin g wireless conectare la net prin fibra optica.Tot incerc sa-l configurez si nu-mi iese. Vreau sa va intreb daca e nevoie de modem(tinand cont ca sunt pe fibra opt si din cate stiu eu nu e nevoie dar nu sunt sigur)pe desenul din instructie este si un modem. Daca se poate fara modem va rog sa ma ajutati cu un sfat cum as putea sa-l setez... tare m-am saturat de el, am pierdut toata ziua.

2 răspunsuri:
| CristianCRS a răspuns:

Daca ai internet care nu necesita modem, nici routerul nu are nevoie de modem. In mod normal nu ar trebui sa fie asa de greu de configurat daca ai manualul de instalare. Daca nu downloadeaza-l de pe google scriind download (modelul routerului pe care il gasesti pe eticheta de pe spate) user manual si urmeaza instructiunile, daca nu resusesti da-mi un mesaj aici cu modelul routerului si id de mess si te ajut eu.

| marinero86 explică (pentru CristianCRS):

Routeru este belkin g wireless model F5D7234-4, id mess vas3a_86.multumesc