| GoodLuck15 a întrebat:

Salut.Am achizitionat o placa video GTX 1060 si am uitat inainte de montarea ei si pornirea calculatorului, sa dezinstalez vechiile drivere de la GTx 770 si windows-ul 10 a dezinstalat el singur sau a instalat peste(nu stiu exact) si acum am doar driverele de la 1060.Se poate intampla ceva? Risc bsod-uri sau alte erori? Nu am windows la indemana sa reinstalez si sa formatez partitia C.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce nu duci calculatorul la cineva care se pricepe? Acum daca l ai stricat ai dat banii degeaba pe piesă, i ai aruncat cum se zice. Treaba ta.

| DavidoffUser a răspuns:

Nu trebuie reinstalat windows-ul cand bagi ram, placi video sau un al doilea hard/ssd.
Ca sa-ti mearga cum trebuie si sa n-ai erori (nu blue screen ), erori de driver video, se mai intampla cand sunt diferite versiuni instalate sau versiuni ramase de la alta placa video, ia DDU Unistaller care iti dezinstaleaza complet orice fel de driver video (merge mai bine decat "unistall"din control panel).
http://www.guru3d.com/......nload.html
Ii dai "clean and restart" si dupa instalezi ultima versiune de pe site-ul nVIDIA corespunzatoare versiunii de Win si a placii video.

| AndreiM77 a răspuns:

Nu prea ai explicat bine sau nu am inteles eu, adica ai montat acel 1060, si s-au instalat driverele lui. Nu prea inteleg de ce te ingrijorezi, nu are de ce sa dea erori, in cazul in care iti da erori o sa se rezolve, windowsul cauta exact problema ta si iti spune ce sa faci sa o remediezi.

| HarukoMariusDaniel a răspuns:

Nu cred ca se strica placa video la un driver gresit... laughing
Sterge tot driver-ul nividia si instaleaza-l, apoi, pe cel specific GTX 1060.