| cocomarla a întrebat:

Am si eu o problema cu placa de sunet...
De curand am Achizitionat o placa video nou nouta, dupa ce am instalat-o am realizat ca mi-a instalat si alte drivere de sunt care nu imi mai recunosc placa mea de sunet...singura solutie pe care a gasit-o era sa reinstalez win 7 si sa nu mai pun placa video sa am sunet.
ceva ajutor daca se poate

1 răspuns:
| Bro69 a răspuns:

laughing) asta-i tare frate, puteai sa pui orice driver doreai doar ca la windows 7 daca cumva ai placa nVIDIA iti instaleaza o parte din driverul audio.
Dupa ce ai facut tot si zici tu ca nu aveai sunet(desi aveai)te duceai la difuzorul din colt dreapta jos - clik pe el - select mixer - sub primul difuzor puteai selecta pe ce driver doresti sa iti scoata sunetul si alegeai placa audio(probabil realtek audio hd) cam atat.Salut!