| blanco95 a întrebat:

Am achizitionat recent un laptop ASUS x550lb,cu Intel core i5, placa video nVIDIA geforce gt740m 2gb si hard 750 gb.Toate bune si frumoase, insa dupa ce am instalat windowsu'mi-am dat seama ca laptopul booteaza cam greu(2min si 3 sec. in medie). Laptopul functioneaza perfect da r sunt curios de ce bootarea ia un timp asa mare pentru un laptop nou? Care ar putea fi cauzele? Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Windows-ul in primul rând, depinde ce ai instalat tu, în al doilea rând posibil să ai hard-ul defect din fabrică (un prieten de'al meu şi-a luat laptop şi după vreo 3 luni cu aproximaţie i-a picat hard-ul efectiv, nu mai mergea, l-a dus în garanţie şi era defect din fabrică, şi-au cerut scuze şi i-a dat cadou o chestie de curăţare PC ). Poate să fie şi din cauza memoriilor, încearcă alt windows sau du-te cu el la o garanţie să ţi-l testeze ei.

| Mihai1810 a răspuns:

Depinde de pe ce bootezi